Niepokojące objawy. Czy mogą być oznaką choroby?

Witam,
mam 21 lat, do tej pory miesiączkowałam w miarę regularnie, wiosną leczyłam się na stan zapalny jajników. Współżyję, nie stosuję antykoncepcji hormonalnej. W poprzednim miesiącu w połowie cyklu (wydaje mi się, że nie było to krwawienie około owulacyjne - czasem je miewam) miałam brązowe plamienie, taki jakby mini okres przez ok. 6 dni. Towarzyszyły mi objawy podobne do okresu, w tym cyklu okres się jednak nie pojawił.
Zrobiłam test ciążowy, wynik był negatywny. Wytłumaczyłam to stresem, który mi towarzyszył. Spodziewałam się w tym miesiącu normalnego okresu, jednak teraz po dwudziestu kilku dniach sytuacja z brązowym plamieniem się powtarza.
Czy warto powtarzać test ciążowy? Czy może być to oznaka choroby? Dodam, że ostatnio byłam dość zestresowana, krótko spałam i niezbyt dobrze się odżywiałam.
Proszę o szybką radę, gdyż kolejka do mojej Pani ginekolog trwa ponad miesiąc.
Pozdrawiam
O.

21 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Na pewno warto powtórzyć test ciążowy, gdyż wyniki testów domowych często są we wczesnym okresie ciąży fałszywie negatywne. Może Pani również udać się do przychodni i zbadać poziom beta HCG we krwi - jest to metoda pewniejsza.
Możliwe, że miesiączka nie pojawiła się z powodu jednorazowego „rozchwiania” hormonalnego, spowodowanego chociażby niewyspaniem. Jeśli jednak wykluczy Pani ciążę, a sytuacja będzie się powtarzać (nieregularne plamienia zamiast krwawienia miesiączkowego), to należy udać się do ginekologa w celu wykonania badań hormonalnych.
Pozdrawiam serdecznie!