Niepokojące objawy - czy to ciąża?

Dzień dobry mam 22 lata i jakieś 2 tygodnie temu miałam niepokojące krwiste plamienia. Zrobiłam test ciążowy - wynik negatywny po czym udałam się do lekarza ginekologa on także robił test ciążowy (neg.) i wyczuł, że coś mam na lewym jajniku po czym dał mi tabletki antykoncepcyjne jako terapię hormonalną. Powiedział, że możliwe że to zniknie po tych tabletkach po ich zakończeniu mam wrócić na usg. Biorę już te tabletki ponad tydzień i zaczęłam odczuwać ból w okolicach jajnika lewego, a najgorsze że jestem za granicą, a mój lekarz wyjechał na wakacje i nie mam z nim żadnego kontaktu. Wraca dopiero 5-go grudnia ja jestem umówiona na wizytę 10-go. Bardzo proszę o odpowiedź czy to coś niepokojącego? Dodam, że robiłam kolejny test ciążowy dziś i też jest negatywny.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Być może lekarz wykonując USG wykrył torbiel w obrębie jajnika.
Często takie zmiany ulegają zanikowi samoistnie lub pod wpływem hormonoterapii
.
Odczuwany ból może być jednym z działań niepożądanych tabletek hormonalnych, lub też może być spowodowany zmianą wykrytą uprzednio przez lekarza.

Proponuję zastosować się do zaleceń lekarza, przyjąć opakowanie leku do końca i zgłosić się na wizytę.
Jeśli dolegliwości byłyby bardzo nasilone wówczas należy skonsultować problem możliwie jak najwcześniej.