Niepokojące objawy - czy ustąpią samoistnie czy to oznaka jakiejś choroby psychicznej?

Witam. 5 miesięcy temu użyłem dopalacza, tzn. cherry Koko (wciągnąłem nosem), paliłem tego wieczoru marihuanę oraz piłem alkohol. Dopalacza użyłem raz, natomiast objawy odstawiennicze miałem takie, jakbym był uzależniony od benzodiazepin - czyli nic przyjemnego. Objawy ustępują, ale trwają już 5 miesięcy, jest dużo lepiej, ale mam małe bóle w brzuchu - w różnych miejscach, napięcia w głowie, uczucie wewnętrznego drżenia, podatność na przeziębienia, lekkie stany depresyjne. Nie piję, nie palę i nie biorę żadnych narkotyków od 5 miesięcy. Chciałbym wiedzieć czy jest szansa, że ustąpi to co zostało czy raczej powinienem nastawić się na to, iż posiadam nerwicę lubi inną chorobę psychiczną?? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Bezwględnie wskazana jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który będzie miał możliwość zbadania Ciebie. Objawy faktycznie są niepokojące, a po jednorazowym zażyciu powinny ustąpić. Jeżeli dolegliwości występują już tyle miesięcy konieczne jest ustalenie przyczyny i rozpoczęcie leczenia. Niestety bez możliwości obejrzenia Ciebie i uszczegółowienia wywiadu nie można ustalić rozpoznania.

Większość chorób psychicznych, o ile takową w ogóle masz, można leczyć na wiele sposobów.

Pozdrawiam.