Niepokojące objawy po operacji żylaków. Czy to jest normalne?

Witam! Mam pytanie. Od prawie dwóch tygodni jestem po operacji wycięcia żylaków na prawej nodze. Wszystko fajnie się goi, owszem mam jeszcze lekkie bóle przy zginaniu nogi i siniaki, ale nie to mnie martwi. Martwi mnie jedno: chodzi o to, że na tej nodze trochę poniżej kolana mam nabrzmiałą i bolesną żyłę. Po operacji nie dostałam żadnych tabletek oprócz tych przeciwbólowych. Nie wiem, co mam robić. Czy to jest normalne? Czy mogę z tym pracować? Bardzo proszę o odpowiedź, bo bardzo martwi mnie to. Z poważaniem

Witam serdecznie,
nabrzmiała i bolesna żyła może świadczyć o jej stanie zapalnym. Dlatego powinna się Pani udać na wizytę do Poradni Chirurgii Naczyniowej. Być może konieczne będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona nie powinna Pani wracać do pracy.
Pozdrawiam