Niepokojące objawy - to ciąża, czy jakieś zapalenie?

Witam! Uprawiałam seks z chłopakiem i prawdopodobnie były to dni płodne (było to pod koniec maja, dodam, że właśnie w maju okres zaczął mi się troszkę wcześniej, potem było wszystko w porządku). Około 21 czerwca dostałam okres, który trwał jak zawsze około pięciu dni i był bardzo obfity. Po okresie minął jakiś tydzień i zaczęło mnie boleć podbrzusze, czasem na przemian jajniki, a czasem dół brzucha. Trwało to może dwa tygodnie. Potem zaczęłam coraz częściej chodzić do toalety.

Strasznie się przestraszyłam, że mogę być w ciąży. Zmierzyłam temperaturę ciała, pod pachą miałam jakieś 37,1, a w pochwie jakieś 37,4. W pochwie mierzyłam po raz pierwszy (od tamtej pory aż do dziś temperatura cały czas utrzymuje się powyżej 37). Zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Bóle brzucha ustąpiły, tylko już czasem pobolewał, ale rzadko. Do toalety nadal często chodzę. Bóle głowy też miewałam i miewam nadal. Piersi są normalnie, nawet nie bolą (zresztą nigdy mnie nie bolały).

Jakieś 3 dni potem zrobiłam kolejny test i dalej negatywny. W lipcu znów dostałam okres około 17. Był już dużo bardziej skąpy niż poprzedni. Miałam go dwa dni, w trzecim nic, a potem już tylko plamienie, które trwało 7 dni.

Wszystko co zjem mi się odbija, nawet jak się napiję czegokolwiek. Co do jedzenia, to jest normalnie jak zawsze. Parę dni temu dalej robiłam test i oczywiście negatywny. Teraz czekam na kolejny okres - mam nadzieję, że się doczekam. Mam nadzieję też, że to nie jest ciąża.

Trzy testy w tak długim odstępie czasu i wszystkie negatywne. Okres był. Wiem, że przy zapaleniu dróg moczowych, że są te same objawy - tylko sikam często i dużo. Piję też dużo.

Proszę mi coś racjonalnego napisać na ten temat. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jeżeli ostatni stosunek miał miejsce w maju i wykonane testy w takim przedziale czasowym dały wynik negatywny, to z dużym prawdopodobieństwem nie jest Pani w ciąży.
Należy jednak pamiętać, że czasami testy z moczu mogą być niewiarygodne i jeżeli podczas stosunku miała Pani dni płodne i nie było stosowane żadne zabezpieczenie, to wtedy istnieje ryzyko zajścia w ciążę.

Opisane dolegliwości mogą wskazywać na infekcję układu moczowego.

Myślę, że najlepiej jest wykonać badanie moczu. Warto też pomyśleć o oznaczeniu poziomu beta hcg we krwi, gdyż jest to najbardziej wiarygodne badanie na obecność ciąży.

Z wynikami moczu należy udać się do lekarza rodzinnego, gdyż jeżeli mamy do czynienia z infekcją, należy rozpocząć antybiotykoterapię.

Pozdrawiam!