Niepokojące objawy związane z trawieniem - co o może być?

Dzień Dobry! Od kilku dni mam dziwne objawy związane z trawieniem. Po każdym posiłku po upływie kilkunastu minut mój brzuch zaczyna wydawać dziwne odgłosy, mam również dziwne uczucie ściskania podbrzuszu (okolica łonowa) i stamtąd też dobiegają dziwne odgłosy. Odżywiam się zdrowo, nie mam kłopotów z zaparciami czy biegunkami. Jakie mogą być przyczyny oraz na jakie badanie i do kogo zgłosić się w celu konsultacji? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Witam,
Proszę udać się do gastrologa. Przyczyn opisanych dolegliwości może być bardzo wiele. Może mieć Pan alergie, nietolerancje pokarmowe lub schorzenia ze strony przewodu pokarmowego, może to być równiez zwyczajna niestrawność. Bardzo często objawy takie nasilają się po spozyciu mleka i nabiału.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk