Niepokojące uczucie w głowie i zaburzenia widzenia

Dzień dobry. Moja 15-letnia córka skarżyła się ostatnio na dziwne uczucie w głowie, powstające po dłuższej, np. pieszej wycieczce. Chodzi, cytuję :,, o uczucie kamienia, czegoś twardego w głowie''. Poza tym ma pewne zaburzenia wzroku, które pojawiają się w postaci wielu ,,meszków'' podczas widzenia. Czy te rzeczy mają coś wspólnego ze sobą? Co ich występowanie może oznaczać?

Konieczna pełna ocena neurologiczna i ogólna; z wynikami innych badań
Warto sprawdzić morfologię krwi, poziom żelaza , ferrytyny, glukozy
Regularne zdrowe posiłki i płyny, woda
?? zaburzenia endokrynologiczne, tarczyca?
Córka powinna zgłosić się do Lekarza, Może warto zadbać o zdrowy tryb życia i regularne ćwiczenai?
Pozdrawiam