Niepokojące upławy z pochwy:co jest przyczyną?

Witam. Od jakiegoś czasu moja wydzielina z pochwy jest biała bądź jasnożółta. Nie doskwiera mi żaden świąd czy pieczenie. W zależności od dnia cyklu jest bądź leista, bądź grudkowata. Tak, jakby jej konsystencja zależała od temperatury mojego ciała w pochwie. Wspomnę jeszcze tylko, że w lipcu zeszłego roku miałam robioną cytologię w związku z obecnością niewielkiej nadżerki. Wszystko było ok. Ginekolog stwierdziła jedynie, że trzeba będzie ją obserwować. Czy wspomniana przeze mnie na początku wydzielina może być związana z obecnością nadżerki?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Patologiczna wydzielina z pochwy może mieć związek z nadżerka szyjki macicy. Jej grudkowa konsystencja może świadczyć o infekcji grzybiczej. Warto wyjaśnić przyczynę tej wydzieliny,dlatego proponuję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam.