Niepokojące wyniki badań FSH, LH i prolaktyny

witam mam nastepujace pytanie: 2 dni temu odebrałam wyniki i pani w labolatorium zasugerowała że powinnam udać sie do lekarza. prosze o państwa opinię. FSH - 6,23, LH - 3,70, prolaktyna - 1,98 badania zrobiono przed okresem.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, przy interpretacji wyników badan laboratoryjnych istotne znaczenie maja normy swoiste dla laboratorium i jednostki w jakich podany jest wynik. Jesli prolaktyna podana jest w ng /dl, wynik jest nieprawidłowy i warto powtórzyć oznaczenie przed wizyta u ginekologa. Pozdrawiam