Niepokojące wyniki badań u 39-latka

Witam , mam wyniki badań , które mnie troszkę niepokoją. Pole płucne o wzmożonym rysunku naczyniowo-oskrzelowym z zagęszczeniami okołooskrzelowymi. Wnęka lewa poszerzona. Serce wielkością w granicach normy. Kąty przeponowo- żebrowe wolne

Dzień dobry.
Podał Pan mało informacji.Taki obraz płuc może wynikac z nadciśnienia żylnego w krążeniu płucnym np. w przebiegu choroby nadciśnieniowej i niewydolności rozkurczowej lewej komory serca,ale też z przewlekłego zapalenia oskrzeli(POCHP)u palacza tytoniu.Wobec poszerzenia lewej wnęki wskazana jest konsultacja pulmonologiczna plus ewentualnie CT klatki piersiowej.Jeśli to możliwe dobrze byłoby porównać aktualny rtg z historycznymi(poprzednimi).

Pozdrawiam.