Niepokojące wyniki badania tomografem

Witam, moj tato odebral dzis wynik tomografi, w ktorym mowa jest o centralnej, szerokopodstawnej wypuklinie tarczy wypuklajacej sie do kanalu, kanal zwezony, w trzonoie wypukliny niewielkie zwapnienia oraz zmiany osteosklerotyczne w zakresie nasady luku tylnego trzonu t3, jutro w szpitalu bedzie powtorka badan , prosze mi powiedziec czy to cos groznego? Dziekuje

Badanie TK jest badaniem dodatkowym. Dalsze postępowanie i leczenie dobiera się indywidualnie na podstawie zgłaszanych objawów, badania przedmiotowego i wyników badań dodatkowych.
Leczenie jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Na podstawie informacji uzyskanych w procesie diagnozowania, lekarz koordynujący podejmie decyzje co do dalszego postępowania. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Czasami wskazana jest operacja