Niepokojące wyniki i złe samopoczucie

Mam 33 lata, jestem kobietą. Od pewnego czasu mam zawroty głowy, bardzo częste bóle głowy (szczególnie w okolicach czoła), problemy z widzeniem (rozmazywanie obrazu, plamki, brak wyraźności),ogólne złe samopoczucie, zmęczenie, czasami z niczego pojawiające się lęki. Właśnie odebrałam wyniki badań morfologii z rozmazem: WBC (tys./ul) 3,7, LYM(%) 47,7, LYM (tys./ul) 1,7, MON(%) 6,4, MON (tys./ul) 0,2, GRA(%) 45,9, GRA(tys./ul) 1,8, RBC (mln/ul) 4,37, HGB (g/dl) 13,1, HCT(%) 38,3, MCV (fl) 88, MCH (pg) 30,0, MCHC (g/dl) 34,3, RDW(%) 14,3, PLT (tys./ul) 185, PDW(%) 14,7, MPV (fl) 8,6, PCT(%) 0,159, neutrophil(%) 53,0, eosinophil(%) 1,0, monocyty(%) 3,0, lymphocyte(%) 43,0, OB 5/12. Robiłam również badanie cukru - jest w normie 90, badanie TSH - również w normie 3,280. Miałam wykonane również RTG zatok i również wyszło, że: zatoki przynosowe prawidłowo powietrzne. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ to złe samopoczucie utrudnia mi funkcjonowanie, praktycznie nie mam na nic siły, a zawroty głowy utrudniają mi poruszanie się, przez co najprawdopodobniej pojawiają się u mnie lęki i tak zamyka się błędne koło... Co mi dolega????????????????

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Wyniki badań przedstawione przez Panią są w normie. Ewentualnie można mieć wątpliwości, czy oby liczba limfocytów nie jest nieznacznie podwyższona. Bardziej niepokojące natomiast są objawy, które Pani prezentuje. Tego typu bóle głowy, którym towarzyszą zaburzenia widzenia, nie powinny być bagatelizowane. Powinny być dokładnie zbadane, gdyż mogą świadczyć o poważnej chorobie. Proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego/internisty w celu dokładnego zbadania, zlecenia dodatkowych badań ,a najlepiej skierowania na konsultację u neurologa. Neurolog postara się zróżnicować ból i ustalić dokładną jego przyczynę i wdrożyć odpowiednie postępowanie. Jeśli czas oczekiwania na wizytę będzie za długi, a ból się nasili lub stanie się nie do zniesienia, proponuję w czasie bólu zgłosić się na ostry dyżur neurologiczny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.