Niepokojące wyniki prób wątrobowych a następstwo spożywania alkoholu

Dzien dobry. Odebralem ostatnio wyniki morfologii i prob watrobowych i o ile morfologia wyszla OK to juz watrobowe troche mnie niepokoja. Przede wszystkim ALP wynosi 142 przy normie w laboratorium 30-130, a ALAT wynosi 151 przy normie ponizej 41. Pozostale wyniki czyli bilirubine i albuminy mam w normie. Chcial bym spytac czy te wartosci moga swiadczyc o jakichs bardzo powaznych problemach watrobowych, czy moga byc nastepstwem zbyt duzego spozycia alkoholu (w 6 dni przed badaniem ok 1.5 l wodki

Piotr Pilarski

Jednorazowe spożycie alkoholu nie zmieni tak wyników enzymów co innego regularne picie alkoholu. Napęd na należałoby wykluczyć HBV i HCV.

Pozdrawiam.