Niepokojące wyniki TSH a zażywanie suplementów diety z zawartością jodu

witam ok miesiac temu miałam robione badanie TSH gdzie wyniosło 4,086 TSH, osttanim czasem miała powtórzeone badanie i wyszło 2,799 myśle, ze to pod wpływem suplementacji witaminy gdzie rowniez był zawarty jod. czy takim wynikiem trzeba sie martwić??

Dzień dobry

Prawidłowa wartość TSH mieści się w zakresie 0,5 - 4.
Wartość 2,799 jest prawidłowa, ale aby ocenić pracę tarczycy ważne jest także fT4,fT3 oraz anty -TPO.
Gruczoł tarczowy (tarczyca) do pracy oprócz jodu, potrzebuje także selenu, żelaza oraz witaminy A.