Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niepokojący ból głowy u 21-letniej kobiety

Witam. Mam 21lat,od około 6 miesięcy mam niepokojący ból głowy. Boli mnie u góry kilka cm na prawą stronę (ból promieniuje do prawego oka), zazwyczaj trwa kilka minut,powtarza się w ciągu dnia, albo boli mnie cała głowa (uczucie ucisku) i wtedy ból nigdzie nie promieniuje. Czasami taki ból trwa cały dzień, tabletka przeciwbólowa pomaga na jakiś czas tylko. Zazwyczaj trwa to kilka dni, czasami aż do tyg-dwóch i wtedy mam tydzień- dwa tyg. przerwy i ten ból znów powraca. Jestem osobą nerwową.
KOBIETA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Dzień Dobry Pani,

Tak, jak Pani napisała ból jest niepokojący, a dla mnie dlatego, że trwa pół roku.

Proszę niezwłocznie skonsultować się z Lekarzem pierwszego kontaktu, poprosić o konsultację od razu- jest taka możliwość ( w ramach NFZ).
Lekarz wstępnie zadecyduje co dalej.

Pozytywnych wieści,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety