Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niepokojący ból głowy u 21-letniej kobiety

Witam. Mam 21lat,od około 6 miesięcy mam niepokojący ból głowy. Boli mnie u góry kilka cm na prawą stronę (ból promieniuje do prawego oka), zazwyczaj trwa kilka minut,powtarza się w ciągu dnia, albo boli mnie cała głowa (uczucie ucisku) i wtedy ból nigdzie nie promieniuje. Czasami taki ból trwa cały dzień, tabletka przeciwbólowa pomaga na jakiś czas tylko. Zazwyczaj trwa to kilka dni, czasami aż do tyg-dwóch i wtedy mam tydzień- dwa tyg. przerwy i ten ból znów powraca. Jestem osobą nerwową.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Pani, Tak, jak Pani napisała ból jest niepokojący, a dla mnie dlatego, że trwa pół roku. Proszę niezwłocznie skonsultować się z Lekarzem pierwszego kontaktu, poprosić o konsultację od razu- jest taka możliwość ( w ramach NFZ). Lekarz wstępnie zadecyduje co dalej. Pozytywnych wieści, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd… Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie. W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy