Niepokojący brak rozwoju mowy u 2-latka

dzień dobry, Mam wnuka w wieku 2 lat i niepokoi mnie jego rozwój intelektualny, nie potrafi wskazać np.gdzie ma oczko, nosek itd., nie potrafi naśladować zwierzątek, nie widać nawet zalążka początku mówienia nie potafi wymówić np. mama,baba, nie reaguje co się do niego mówi ale na bodżcce świetlne reaguje. Ma powiększony 3 migdał (nieusunięty) i lekki niedosłuch. Od małego sztywnieje i sztywnieją mu kończyny, chodzi na paluszkach. Do jakiego specjalisty się udać i co to może być. dzk, Barbara

Witam. 2 letnie dziecko powinno już wypowiadać około 300 słów i budować proste zdania. Bardzo niepokojący jest nie tylko brak mowy, ale brak reakcji na mowę. W sprawie powiększonego 3 migdała powinniście udać się Państwo do laryngologa. Ale niepokojącym objawem jest też sztywnienie. Z tym powinniście się Państwo zwrócić do neurologa. Jeśli dziecko ma niedosłuch, powinno znajdować się pod opieką logopedy specjalisty surdologopedy.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

Witam

Opóźnienie w rozwoju Pani Wnuka jest niepokojące. W celu diagnozy należy udać się do psychologa dziecięcego. Problemem jest też brak mowy, która powinna być już rozwinięta.
Wspomina Pani o niedosłuchu, on także może wpływać na brak rozwoju mowy. Koniecznie trzeba laryngologicznie skonsultować kwestię trzeciego migdałka.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Z tego co Pani pisze jest sporo ptoblemów. Na pewno trzeba udać się do psychologa i logopedy oraz zrobić badanie neurologiczne. W przypadku migdałka laryngolog.
Pozdrawiam
AM