Niepokojący guzek - czy to chłoniak?

Witam. Niecałe 4 tygodnie temu wyciągnąłem kleszcza z uda. Nie miałem rumienia, chociaż ostatnio złapało mnie lekkie przeziębienie i zauważyłem, że w okolicach moszny zrobił mi się taki jakby pryszcz/guzek. Trochę to ponaciskałem, bo sądziłem, że to zwykły pryszcz i polałem go wodą utlenioną, co jak teraz sądzę, nie było dobrym pomysłem, bo po tych zabiegach teraz to wygląda chyba tylko gorzej. Co to może być? Mam trądzik i zdarzały mi się pojedyncze pryszcze w tych samych okolicach, chociaż raczej mniejsze. Czy tak może wyglądać chłoniak z boreliozy? Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Przedstawiona zmiana może mieć charakter chłoniaka limfocytarnego występującego w boreliozie. Zmiany takie często występują w okolicach między innymi moszny, jednak są rzadsze niż rumień wędrujący.

Uważam, że powinien Pan zgłosić się do lekarza celem zastosowania odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam!