Niepokojący wynik badania moczu u 10-latka.

SG 1.020 nabłonki-wielokątne-pojedyncze, LEU ++ leukocyty-lużno pokrywają pole widz, NIT + erytrocyty-świeże i wyług.-5-10 w polu widz., pH 5 ERY + PRO 11,5mg/dl GLU neg ASC ++ KET neg UBG norm BIL neg Kolor: żółty/lekkomętny inne-bakterie-usiane pola

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Wynik badania moczu Pani synka jest niepokojący. Nie podała Pani przyczyny wykonania badania, co mogłoby przybliżyć rozpoznanie i uzyskać lepszą odpowiedź na Pani pytanie.
Proponuję wykonanie posiewu moczu w związku ze znaczną liczbą bakterii w rozmazie mikroskopowym. Jednak nie jest to zapewne jedynie problem zakażenia układu moczowego, gdyż w moczu stwierdzono podwyższoną ilość białka, erytrocytów i limfoctów, co może świadczyć o poważniejszej chorobie nerek, wymagającej pilnej diagnostyki i leczenia.

Proponuję niezwłocznie zgłosić się z powyższym wynikiem do lekarza rodzinnego/pediatry w celu dokładnego zbadania, wdrożenia odpowiedniej pogłębionej diagnostyki. Zapewne potrzebna będzie konsultacja specjalisty nefrologa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.