Niepokojący wynik poziomu amylazy a podejrzenie problemów z trzustką u 3-miesięcznego dziecka

Mam 3miesięczne dziecko które od urodzenia jest niespokojne dużo płakało miało problemy z brzuszkiem i gazami oddawało ich bardzo dużo o nieprzyjemnym zapachu od jakiegoś cvzasu nie chce również dużo jeść płacze przy karmieniu pręży się jest na bebilon pepti zrobiłam mu badania i wyszła obniżona amylaza 9,0 U/L proszę o szczerą odp co to za choroba dlaczego trzustka nie pracuje tak jak powinna i jak będzie wyglądać życie mojego dziecka czy się wyleczy ???

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, bez dokładnego wywiadu, obrazu klinicznego i wyników badań diagnostycznych nie można dokonać pełnej interpretacji. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym dziecka. Pozdrawiam