Niepokojący wynik przeciwciał przeciwjądrowych ANA

witam, z powodu zapalenia tęczówki zrobiono mi kilka badań. toksoplazmoza dodatni- na co się leczę. Przeciwciała jądrowe ANA wyniki: 1:1280 ziarnisty. okulista mówi, że wszystko w porządku, doktor z medycyny morskiej i tropikalnej mówi, że trzeba coś z tym zrobić. Ja już sama nie wiem, czy to dobre wyniki, czy też nie? do kogo powinnam się zgłosić?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Po pierwsze proponuję zapoznać się z tym artykułem.. Dotyczy on właśnie wspomnianych przeciwciał. Dalsze postępowanie proponuję ustalać z reumatologiem.

Przeciwciała wskazuja na nadmierną reakcję autoimmunologiczną. Ich miano jest wysokie , wskazuje na proces chorobowy
Podzielam zdanie, ze najlepiej skontaktować się z Internistą, ew reumatologiem
W przebiegu toxoplazmowy też może być odczyn podobny