Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niepokojący wynik rezonansu a ćwiczenia

Wynik rezonansu i wyszlo l5-s1 szerokopodstawna wypuklina krazka mk ktora uciska na worek opnowy i zweza oba zachylki boczne kanalu kregowego . degeneracyjne obnizenie wysokosci i sygnalu w obrazie T2 zaleznych krazka L5-s!. Pozatym sygnal i wyosokosc trzonow pozostalych jest poprawna ,rok temu jeszcze tego nie mialem tylko wtedy wyszlo ze mam wypukline mk przez siłownie .. .. co teraz mam robic żeby nie było gorzej ? czy bardzo zle wyniki ? Czy ćwiczenia polepsza ?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Witam, proszę poszukać fizjoterapeuty pracującego metodą mackenzie. Metoda ta przede wszystkim zajmuje się problemami przepuklin krążków międzykręgowych.

Pozdrawiam

0

Proszę udać się w swoim mieście do fizjoterapeuty pracującego metodami typu Ackermann, McKenzie i innymi skupiającymi się na dolegliwościach kręgosłupowych.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną. W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości. Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych. W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu. W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg. Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS . Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety