Nieporozumienia w związku z powodów finansowych

mój mąż pracuje za granicą przysylal mi tyle kasy ja je roztrwonila po czym musiał szybciej wracac do pracy bo nie było pieniędzy na życie on uważa ze go nie szanuje bo nie mógł dużej zostać w domu.od dawna nie moglam sobie poszalec z pieniedzmi i troche nie panowalam nad tym ze maz duzo zarabia.małzonek ma zal do mnie ze go nie szanuje wydajac wieksze ilosci jego pieniedzy.przez 5 lat zylam sromnie a teraz troszke sobie pozwalalam

Witam,

zachęcam do szczerej rozmowy z mężem, być może okaże się, że lepiej zrozumie on Pani intencje, gdy na spokojnie wytłumaczy mu Pani swoją wersję wydarzeń. Z pewnością warto, by na przyszłość uniknąć tego rodzaju problemów, ustalić z mężem zasady rozporządzania domowym budżetem, np. jakie kwoty mogą Państwo przeznaczać miesięcznie na określone wydatki. Ustalenie tego rodzaju szczegółów może pomóc w odzyskaniu wzajemnego zaufania, tak niezbędnego do spokojnego współżycia.
Gdyby mieli Państwo problem z przejściem tego kryzysu, zachęcam do kontaktu z psychologiem pracującym z parami (korzystając z usługi online każde z Państwa mogłoby połączyć się ze specjalistą z miejsca, w którym przebywa).

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Różne oczekiwania partnerów czy wartości warto przepracować w rozmowie i wspólnym wyznaczaniu celów oraz granic. Ważne, aby respektować zarówno potrzeby i oczekiwania męża, jak i Pani emocje i potrzeby. Wypracowanie kompromisu w sytuacji zmiany często nie jest łatwe, ale jest możliwe. W razie potrzeby można skorzystać z pomocy psychologa zajmującego się psychoterapia par i małżeństw.