Nieprawidłowa błona śluzowa antrum, guzek podśluzówkowy i przepuklina rozworu przełyku przepony w wyniku gastroskopii

Proszę o interpretacje wyniku badania gastroskopii: " Nieprawidłowa błona śluzowa antrum i guzek podśluzówkowy.Cechy nieżytu zanikowego żołądka . Nieduży polip wpustu. Przepuklina rozworu przełyku przepony. Trzon żołądka o wygładzonych ścianach ze ścieńczałą błoną śluzową. W antrum błona śluzowa jest nierówna , z kilkoma uwypukleniami o jaśniejszej błonie śluzowej ( metaplazja jelitowa?). " Bardzo proszę o wyjaśnienie co to oznacza

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis sugeruje przewlekły stan zapalny. Dodatkowo obecny jest polip który wymaga usunięcia. Konieczne jest także zastosowanie odpowiedniego leczenia p/zapalnego. Proponuję zgłosić się do gastrologa.