Nieprawidłowa przezierność - jakie jest ryzyko wady płodu?
Mam 36 lat i jest to moja trzecia ciąża. Według ostatniej miesiączki jestem w 11 tc, a według USG w 10tc i według tego USG CRL wynosi 36,9. Przezierność karkowa wynosi 1,6 i lekarz zlecił mi badanie prenatalne twierdząc, że jest nieprawidłowe i może to oznaczać jakąś wadę płodu. Moje pytanie brzmi, jakie jest ryzyko wystąpienia takiej wady?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Żelazo w ciąży
Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.
Dzień dobry!
Wartość NT jest prawidłowa. Być może badania prenatalne lekarz zlecił ze względu na Pani wiek.
Z poważaniem