Nieprawidłowe EEG. Czy są wskazane dalsze badania?

Witam, bylam u mojego lekarza i dowiedziałam się, że mam nie za dobre EEG, ale na razie nie należy nic z tym robic. Czy mogłabym prosić o radę, co w tym EEG jest złego i czy sądzą Państwo, że wskazane są dalsze badania? Mam 26 lat, choruję od kilku lat na Hashimoto, mialam niedobor B12 (dostalam zastrzyki rok temu). Od kilku lat często robi mi się słabo (bez omdleń) i skarżę się na złe samopoczucie. Opis badania EEG maj 2010: Zapis o czynnosci spoczynkowej alfa o czestotl. 10-11 Hz i ampl. do 65 uV, wymieszanej z czynnością beta. Na tym tle rejestrują się rozsiane fale o zaostrzonym rysunku, wyróżniające się amplitudą okresowo z zaznaczoną tendencją do synchronizacji (głównie w okolicach skroniowych). Rz -obecna HV i Fs- nasila zmiany Orzeczenie: zapis ze zmianami rozsianymi niewielkiego stopnia w postaci czynności ostrej i wolnej z zaznaczoną tendencją do synchronizacji.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani wyniku badania EEG jest nieprawidłowa tendencja do synchronizacji fal ostrych, tzn. tendencja do powstawania czynności napadowej. Jeżeli natomiast powyższemu wynikowi nie towarzyszą odpowiadające zaburzenia w obrazie klinicznym, rzeczywiście nie ma wskazań do dalszego postępowania, należy pozostać pod obserwacją neurologa.

W takim przypadku również ważny jest odpowiedni, higieniczny tryb życia: tzn. należy unikać alkoholu i leków obniżających próg drgawkowy, pracy zmianowej oraz nieprzespanej nocy, a szczególnie łączenia tych czynników.

Serdecznie pozdrawiam!