Nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego HSIL

Proszę mi wytłumaczyć bo nie rozumiem jak to możliwe; Komórki kanału i/lub transformacji nieobecne Nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego HSIL(w tym CINII/CINIII/CIS) GR.III CINII.Do weryfikacji hist nastepne; Komórki kanału i/lub strefy transformacji nieobecne -Nie stwierdza się cech śródnabłonkowych dyspalzji lub nowotworu złosliwego Gr I nastepne Rozmaz nadaje się do oceny Stwierdzono obecnośc niepr. komorek nabłonka -Nie można wykluczyć HSIL(ASC-H) GR.III cyt 2007,2008,2011 robione
Lek. Marta Gryszkiewicz

Cytologia jest badaniem wybiórczym, w którym badana jest obecność nieprawidłowych komórek w pobranej próbce.
Mogło się zdarzyć, że w próbce z 2008 r. takowe komórki były nieobecne, stąd wynik badania był prawidłowy.