Nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego w wyniku cytologii a możliwość nowotworu

Witam ,otrzymałam zły wynik cytologi który bardzo mnie martwi .oto wynik;Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego(ASC) - nie można wykluczyc HSIL (ASC-H). Czy to oznacza raka?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie oznacza to raka. Konieczne jest jednak aby zgłosiła się Pani do ginekologa oraz wdrożyła leczenie.