Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieprawidłowe parametry w morfologii krwi po mononukleozie

Witam, w styczniu mialam mononukleoze, dzisiaj, 8 miesiecy po chorobie odebralam wyniki badania krwi i wszystko jest w normie oprócz: LYMPH% 49.3 (norma20-45), MXD% 14.8 (norma1-14), NEUT% 35.9 (norma45-75). te wyniki są identyczne jak 8 miesiecy temu zaraz po mononukleozie. Co moze byc powodem takich wynikow? Mam rowniez zespol jelita drazliwego oraz nerwicę, czy to moze miec jakieś powiązanie?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Nerwica ( czyli w nomenklaturze psychiatrycznej - zaburzenia lękowe) nie ma żadnego wpływu na wynik badań morfologii krwi. Zespół jelita drażliwego również nie powinien mieć żadnego wpływu na morfologię, chyba że przebiega z niewielkim odczynem zapalnym. Najlepiej spytać o interpretację podanych przez Panią wyników- lekarza internistę, lub innego specjalistę, który diagnozował i leczył u Pani mononukleozę.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety