Kobieta , 18 lat Witam, w styczniu mialam mononukleoze, dzisiaj, 8 miesiecy po chorobie odebralam wyniki badania krwi i wszystko jest w normie oprócz: LYMPH% 49.3 (norma20-45), MXD% 14.8 (norma1-14), NEUT% 35.9 (norma45-75). te wyniki są identyczne jak 8 miesiecy temu zaraz po mononukleozie. Co moze byc powodem takich wynikow? Mam rowniez zespol jelita drazliwego oraz nerwicę, czy to moze miec jakieś powiązanie?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Panią,

Nerwica ( czyli w nomenklaturze psychiatrycznej - zaburzenia lękowe) nie ma żadnego wpływu na wynik badań morfologii krwi. Zespół jelita drażliwego również nie powinien mieć żadnego wpływu na morfologię, chyba że przebiega z niewielkim odczynem zapalnym. Najlepiej spytać o interpretację podanych przez Panią wyników- lekarza internistę, lub innego specjalistę, który diagnozował i leczył u Pani mononukleozę.

Pozdrawiam!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Mononukleoza zakaźna – Mononukleoza zakaźna wywoływana jest przez wirus Epsteina-Barr z grupy wirusów opryszczki. Zespół podobny do mononukleozy mogą wywoływać również inne wirusy i pierwotniak Toxoplasma gondii. Mononukleozą zakaźną można zarazić się przez kontakt ze śliną osoby zakażonej mononukleozą, a także podczas transfuzji krwi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: