Nieprawidłowe parametry w morfologii krwi po mononukleozie

Witam, w styczniu mialam mononukleoze, dzisiaj, 8 miesiecy po chorobie odebralam wyniki badania krwi i wszystko jest w normie oprócz: LYMPH% 49.3 (norma20-45), MXD% 14.8 (norma1-14), NEUT% 35.9 (norma45-75). te wyniki są identyczne jak 8 miesiecy temu zaraz po mononukleozie. Co moze byc powodem takich wynikow? Mam rowniez zespol jelita drazliwego oraz nerwicę, czy to moze miec jakieś powiązanie?

Witam Panią,

Nerwica ( czyli w nomenklaturze psychiatrycznej - zaburzenia lękowe) nie ma żadnego wpływu na wynik badań morfologii krwi. Zespół jelita drażliwego również nie powinien mieć żadnego wpływu na morfologię, chyba że przebiega z niewielkim odczynem zapalnym. Najlepiej spytać o interpretację podanych przez Panią wyników- lekarza internistę, lub innego specjalistę, który diagnozował i leczył u Pani mononukleozę.

Pozdrawiam!