Nieprawidłowe wyniki badań na niedoczynność tarczycy

Witam, od 2 lat mam zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy. Na początku wskaźnik TSH wykazywał 4 i stosowałam dawkę letroxu 25, później miałam zwiększone na 50, ładnie się TSH unormowało , przez jakiś czas było wszystko ok, a kiedy znów wskaźnik TSH zwiększył się do 1,3 Pani doktor zwiększyła mi dawkę tzn., od pon-do czw. brałam Letrox 50 a na weekend 100. Minęło pół roku, zrobiłam TSH i wyniosło 0,3 czyli za niskie wg mnie. pani doktor zapytała się mnie czy nie jestem przypadkiem w ciąży, odpowiedziałam, że nie, i zwiększyła mi jeszcze dawkę tzn. w ciągu tygodnia mam brac letrox 100 a na weekend 75. Szczerze nie rozumiem tego, dlaczego tak jest? pani doktor mówiła o niedoborze, że czasami tak jest. Ogólnie znowu zaczeły mi wypadać włosy garsciami i wzmożył mi sie tradzik.

Proponuję wykonać badanie przeciwciał antyTPO i antyTG, żeby wykluczyć chorobę hashimoto. Przy okazji warto zrobić morfologię, sprawdzić poziom witaminy D, uzupełnić ewentualny niedobór witamin z grupy B, sprawdzić ferrytynę. Trzeba zadbać o źródła siarki w diecie i źródła dobrego białka. To na pewno pomoże poprawić samopoczucie. W 90% przypadków niedoczynność tarczycy jest spowodowana chorobą hashimoto, a nie leczona choroba hashimoto prowadzi do produkcji przeciwciał i do zniszczeń tarczycy. Jeśli problemy nie znikną proponuję skonsultować się z dietetykiem klinicznym i razem możemy zająć się dietoterapią i wzmocnieniem organizmu by tarczyca lepiej pracowała. Życzę dużo zdrowia!