Nieprawidłowe wyniki prób wątrobowych

Witam, dziś zrobilem badanie krwi z ktorych wynika ze wyniki wątrobowe sa nie do końca dobre. Wypisze te które odchodzą od normy. ASPAT - 43 ALAT - 63 GGTP - 210 Krwinki Białe NEU% - 32,5% [34,0 -68,0] L LYM% - 53,6% [21,8 - 53,1] H Płytki Krwi PDW - 11,3 [12,5- 16,2] L Inne wyniki sa w normie. NIe jestem alkoholikiem, W tym roku praktycznie nie spożywałem alkoholu, od miesiaca jestem na wakacjach wiec zdaza mi sie to czesciej. Mam 24 lata. Moje pytanie skad takie wyniki?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyniki badań krwi zawsze należy interpretować w oparciu o PEŁEN wynik badania i dane kliniczne i z wywiadu. Proszę z wynikami badań zgłosić się do lekarza, który zlecił ich wykonanie.