Nieprawidłowe wyniku poziomu hematokrytu i PCT

Kobieta 47 lat, Witam serdecznie, zrobiłam sobie badania krwi . Wszystkie wartości wyszły w normach, za wyjątkiem : PCT i Hematokryt. Norma jaka została zapisana przy wartości PCTwynosi 0,17 - 0,35. Mój wyniki to 0,40, Hematokryt norma 37,0-47,0 mój wynik 36,1. Co to oznacza?

Witam!
PCT to "płytkokryt" czyli odsetek płytek krwi w całej objętości krwi, podobnie ma się z hematokrytem, tylko dotyczy on krwinek czerwonych. Biorąc pod uwagę, że pozostałe wyniki są w normie (zwłaszcza poziom płytek, erytrocytów (RBC) i hemoglobiny, można podejrzewać że przyczyną takiego wyniku jest zagęszczenie krwi - w wyniku przyjmowania zbyt małej ilości płynów.
Proponuję policzyć, ile płynów Pani przyjmuje (powinno być min. 2 litry dziennie) i zadbac o picie wystarczającej ilości, zwłaszcza rano.