Nieprawidłowości w badaniu krwi

Witam, Mam 19 lat, jestem mężczyzną, od roku jestem honorowym dawcą krwi. Na rocznym badaniu krwi wykonanym w centrum krwiodawstwa mam zaniżone kilka wartości: MCV( 78,7) fl ;MCH (23.7) pg; MCHC ( 30.1) g/dl; a RDW zwiększone ( 17,4)%. Wartość RBC 5,77 ( 10e6/uL a HGB 13,7 (g/dL). Na dole mam napisane : User defined abnormalities: microcytic RBC,hypochromic,anisocytosis. Lekarz nie poinformował mnie ,że sa jakies nieprawidłowości, a chciałbym dalej oddawać krew. Proszę o interpretację wyniku.

Lek. Tomasz Budlewski

Interpretacja powyższych wyników jest możliwa tylko na podstawie wyników całościowych, a nie ich wycinku oraz po badaniu lekarskim. Na podstawie powyższych badań można jedynie stwierdzić nieprawidłowość krwinki czerwonej. Proponuję udać się z wynikami do lekarza rodzinnego.