Nieprawidłowości w budowie tarczycy przy niedoczynności

Witam mam taki problem ze choruję na niedoczynność tarczycy od 8 lat do tej pory było ok wyniki według oceny endokrynologa w porządku ale teraz kiedy zrobiłam usg tarczycy pani powiedziała ze nie podoba jej się budowa mojej tarczycy acz kolwiek wynik jest w normie a ja mam uczucie jak by mi coś stało w gardle i powoduje duszności bardzo się boje bo niewiem czy to niebezpieczne a wizyte mam dopiero 17 lutego u endokrynologa co mam robic proszę o radę

Lek. Marta Gryszkiewicz

W tej sytuacji właściwym postępowaniem jest czekanie na wizytę u endokrynologa, Te 2-3 tygodnie nic nie zmienią jak chodzi o diagnozę i ewentualny postęp choroby. Skoro odczuwa Pani opisane dolegliwości, może to oznaczać, że gruczoł tarczowy uciska tchawicę i przełyk - a to jest wskazaniem do chirurgicznego usunięcia tego gruczołu (oczywiście przy potwierdzeniu diagnozy w badaniach diagnostycznych).