Nieprawidłowości w okolicy skroniowej w wyniku EEG u 6-latki a padaczka

Proszę o pomoc córka ma 6 lat, badania EEG wykazało: nieprawidłowości w okolicy skroniowej pod postacią pojedynczych fal ostrych, pojedynczy i w grupach fal theta oraz nielicznych 0,5 sek. wyładowań napadowych iglic, fal ostrych i zespołów iglicy-fali o amplitudzie do 150uV. O co chodzi? Czy to badanie ewidentnie wskazuje na padaczkę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik powinien ocenić specjalista neurolog, który zlecił wykonanie badania. Tylko zestawienie pełnego wywiadu, badania dziecka oraz wyników badań dodatkowych pozwala postawić jednoznaczną diagnozę.