Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieprawidłowości w wynikach badania moczu u 5-latka

Syn 5 lat od 28.08.15 wyszły mu bakterie w moczu otrzymał antybiotyk, po wybraniu zrobiłam powtórny mocz łącznie z posiewem. Wyszły mu 3 bakterie z posiewu oraz leukocyty 30. Otrzymał urofuragine oraz maść do smarowania. Po zakończonej kuracji zrobiłam powtórnie mocz wszystko jest prawidłowe lecz wyszło w osadzie - nabłonki wielokątne pojedyncze ,mineralne moczany bezpostaciowe liczne oraz śluz liczne pasma. Czekamy oczywiście jeszcze na posiew ale czy oznacza to coś niepokojącego ? dziekuje.
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam! Otrzymany wynik nie jest niepokojący. Nabłonki pochodzą z dróg moczowych i jest ich niewiele, a moczany mogą występować u zdrowych osób zwłaszcza jeśli mocz był przechowywany w lodówce przez oznaczeniem. Również pasma śluzu nie niepokoją, Najważniejsze, że nie stwierdzono obecności leukocytów, których obecność typowo świadczy o zakażeniu. Wynik posiewu najprawdopodobniej będzie ujemny.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy