Nieprawidłowości w wyniku badania EEG

Witam! Proszę o interpretację wyniku EEG głowy. Rytm alfa 9-10 Hz symetryczny, nieregularny i amplitudzie 30-60 mV.Rz zaznaczona. W zapisie rejestruje się w niewielkich ilościach fale theta, a w okolicach skroniowych pojedyncze niskonapięciowe fale ostre, których ilość nieco wzrasta w czasie HV. Zapis z niewielkiego stopnia zmianami z wrażliwością na HV. EEG było robione, ponieważ mam bóle głowy, zawroty i trzy napady takiego wyłączenia się w trakcie pracy kolega, który to zauważył powiedział, że wyglądało to tak jakbym się zamyśliła na około 5-8 sekund, że mówił do mnie a ja nic, najgorsze jest to że ja nic nie pamiętam z tego! Raz miałam takie wyłączenie jak jechałam wózkiem widłowym i niestety wjechałam w tym czasie w barierki (na szczęście tylko w barierki) i stąd tylko wiem, że miałam znowu takie wyłączenie. Z góry dziękuję za fachowa odpowiedź:)

Witam! Wynik badania EEG wskazuje na niewielkie nieprawidłowości, ale zapisu nie można uznać za prawidłowy ze względu na zarejestrowane fale ostre. Wykonane badanie EEG wraz z wywiadem wskazują na potwierdzenie podejrzenia padaczki. Charakter napadów padaczkowych sugeruje, że mogą to być tzw. napady nieświadomości. W związku z tym konieczna jest konsultacja neurologiczna. Neurolog zadecyduje o ewentualnej konieczności wdrożenia leków przeciwpadaczkowych. Zastosowanie leczenia pozwoli uniknąć ewentualnych wypadków w czasie pracy, jak również ogólnie zwiększy Pani bezpieczeństwo. Zachęcam do konsultacji z neurologiem. Pozdrawiam serdecznie!