Nieprawidłowości w wyniku badania RM barku
Czy poniższe nieprawidłowości w RM barku mogą być skutkiem wypadku samoch. z lipca 2014(miałam skręcenie barku)? czy wymagają rehabilitacji? "Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawie AC z nawarstwieniami kostnymi na dolnej powierzchni wyrostka barkowego łopatki mogącymi powodować konflikt podbarkowy.Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego o zachowanej ciągłości,na wysokości stawu AC z widocznym płynem na powierzchni górnej oraz niewielkim obrzękiem przyczepu na długości ok 6mm"reszta bez zmian

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam.
Opisane przez Panią zmiany w barku mogą być skutkiem skręcenia barku.
Jeśli bark aktualnie Pani nie boli i może Pani nim ruszać w pełnym zakresie - rehabilitacja nie jest konieczna, choć pomogła by na pewno szybciej zregenerować się tkankom okołostawowym (płyn, obrzęk przyczepu - świadczą o toczących się procesach zapalnych).