Nieprawidłowości w zapisie EEG a padaczka u dziecka

Czy na podstawie zmian w zapisie EEG można mówić rodzicom, że w przyszłości (bliżej nie określonej) ich dziecko cierpieć będzie na padaczkę?Dodam, że nieprawidłowości zostały zauważone w prawej półkuli mózgu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Mówiąc ogólnie: widząc nieprawidłowości w EEG, które są typowe dla padaczki można uczulić rodziców dziecka. Bez wątpienia wystąpienie padaczki nie jest jednak pewne.