Nieprawidłowy rozmaz krwi a oddanie krwi

Problem z oddaniem krwi Witam już trzy razy w przeciągu roku próbuję oddać krew lecz ciągle mam nieprawidłowy rozmaz, Lekarz mówi że najczęściej przyczyną jest infekcja ale ja od roku nie choruję. Co może być tego przyczyną i jakie ewentualnie można zrobić badania. Z ostatniej morfologii podam odchylenia: NE 44,7 % L, MO 14,0 % H, RBC 3,98 L HCT 37,8% L

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W tej sytuacji wskazany jest kontakt z lekarzem POZ, wykluczyć należy przewlekłe infekcje, bezobjawowe stany zapalne, wpływ ew. przyjmowanych leków. W dalszej kolejności konieczna może się okazać konsultacja hematologiczna.