Nieprawidłowy wynik poziomu cholesterolu

Otrzymałam dzisiaj wyniki badań krwi. Wszystko oprócz OB i cholesterolu jest wporządku. OB wyszło 46 mm/h Cholesterol całkowity 223,0 mg/dl HDL 64,8 mg/dl LDL 132 mg/dl Trójglicerydy 133 mg/dl. Jak można interpretować te wyniki?

Poziom cholesterolu, zwłaszcza tego "złego" - LDL jest zdecydowanie za wysoki, zwłaszcza na Pani wiek. Proszę się zastanowić czy prowadzi Pani odpowiedni tryb życia (nadwaga, palenie papierosów). Proszę zmienić na kilka tygodni dietę na ubogotłuszczową, z dużą ilością warzyw, chudego białka i ryb i po ok miesiącu sprawdzić znowu lipidogram (Proszę pamiętać, że trzeba być na czczo 14-16 h i ostatni posiłek ma być bez tłuszczu, oraz że nie wolno pić alkoholu na 3 dni wcześniej). Jeśli wynik znowu będzie podwyższony (cholesterol powinien być poniżej 175, LDL poniżej 115), proszę o konsultację z internistą lub lekarzem pierwszego kontaktu.
Natomiast OB jest zdecydowanie za wysokie, może to wskazywać na toczący się proces zapalny w organizmie. Niezbędne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie skonsultować się w tej sprawie z lekarzem pierwszego kontaktu.