Nieprzyjemne dreszcze, zaburzenia równowagi i nagłe uczucie gorąca a nerwica

Witam, brałam leki parogen, pozniej hydroksetyne, odstawilam tydzien temu, od tamtego czasu dokuczaja mi nieprzyjemne dreszcze, czesto zaburzenia rownowagi, nagle uczucia goraca. Jestem osoba chorujaca na nerwice, wiec moje pytanie brzmi, czy sa to normalne objawy odstawienia ? Jak dlugo to moze potrwac?

Parogen jest lekiem, który należy odstawiac bardzo wolno, gdyż daje ryzyko objawów z odstawienia (jezeli było przeprowadzone zbyt szybko). Wymienione przez Panią objawy, które wystąpiły w związku z odstawieniem ww. leku, mieszczą się w obrazie zespołu z odstawienia. Zwykle w ciągu ok 1-2 tygodni ulegają wygaszeniu. Są jednak sytuacje, w których trzeba ponownie podac ten sam lek i wolniej odstawic albo zastowac inny lek od dłuższym czasie T1/2 - ale to już jest do decyzji specjalisty, u którego sie Pani leczy.