Nieprzyjemne uczucie związane z dotykiem łokcia

Witam, od najmłodszych lat borykam się z problemem. Nie lubię dotyku czyiś łokci, nie nienawidzę gdy ktoś mnie nim dotyka, nawet najdelikatniejszy dotyk wyzwala we mnie bardzo nieprzyjemnie uczucie, zaraz odsuwam się i dłonią ocieram dotknięte miejsce. Jeśli komuś o tym mówię to jest to dla kogoś dziwne, śmieszne. Nie raz mi z tego powodu dokuczano w dzieciństwie. Teraz tez jest to nieakceptowane. Dziś mam 31 lat. Może jest na to jakieś wytłumaczenie?Może korzenie przeszłości... Proszę o pomoc.

Mgr Nina Szalas

Bardzo możliwe, że Pani problem jest związany z jakimś doświadczeniem z dzieciństwa. Z opisu brzmi jak fobia prosta. Proszę poszukać terapeuty poznawczo-behawioralnego i jest duża szansa, że w ciągu kilku miesięcy pozbędzie się Pani uciążliwego problemu.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza