Nieprzyjemny posmak w ustach z niewiadomych przyczyn

Nieprzyjemny posmak w ustach. Od dłuższego czasu po przebudzeniu czuje w ustach nieprzyjemny gorzki smak. Dodatkowo na języku pojawia się nalot. Problem powraca w czasie dnia gdy np nie jem czegoś przez kilka godzin. Co może być przyczyną? Mam 19 lat, problem występuje od conajmniej 2 lat.

Mogą to być problemy związane z żołądkiem, przydałaby się wizyta u gastrologa. Może to być np. refluks żoładkowo- przełykowy lub zła dieta.

Mogą to być przyczyny żołądkowe - przydałaby się wizyta u gastrologa. Może to być np refluks żołądkowo - przełykowy lub zła dieta. Przyczyną mogą też być bakterie bytujące na języku - w tym celu należy go codziennie czyścić. Powodem mogą być również złogi kamienia nad i poddziąsłowego.