Nieprzyjemny zapach i wydzielina z pochwy

POMOCYnieprzy zapach oraz zmiana wydziel przed mies i po niejStosowalam antybiotyki i probiotyki problem nawraca.Do tego od 3 cykli krwawienie i duży ból jak przy menstruacji pojawia się kolo 18 dnia cyklu trwa 3-4 dni przerwa i znowu plamienie i tak do samej bolesnej miesiaczki.1,5 rok temu przeszlam konizacjeWyniki cytologii robionej miesiąc temu GR II niepokojące sa uwagi : cechy keratynizacji w rozmazie.jakie badania powinnam zrobić żeby wyjaśnić te krwawienia ? Co oznacza ta keratynizacja?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy, a przede wszystkim krwawienie śródcyklowe, zdecydowanie wymagają konsultacji ginekologicznej. Jeśli miała Pani wykonaną cytologię to powinna Pani jeszcze wykonać USG ginekologiczne oraz posiew wydzieliny z antybiogramem. Sugeruję, by skonsultowała się Pani ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.