Nieprzyjemny zapach kału u 2-miesięcznego dziecka

Witam, córka ma 2 miesiące i 3 tyg wczoraj została zaszczepiona drugą dawką Infanrixu. Od wczoraj zrobiła 3 bardzo mocno żółte kupy z grudkami i strasznie cuchnące jakby sfermentowane (cuchną jak wymioty dorosłego człowieka). Do tej pory kupki były zielone po Nutramigenie. 5 letniego syna wczoraj rozłożyła choroba, dostał gorączki, jest osłabiony. Obawiam się, że córka została zaszczepiona w trakcie jakiejś infekcji od kilku dni nie miała apetytu. Czy takie kupki mogą oznaczać coś groźnego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiana wyglądu i zapachu kału może sugerować występowanie infekcji układu pokarmowego. Nie można wykluczyć innej przyczyny dolegliwości. Proszę udać się z dzieckiem na wizytę do specjalisty pediatry.