Nieprzyjemny zapach pod napletkiem

Odkąd pamiętam miałem nieprzyjemny zapach pod napletkiem. Nawet przy częstym myciu zapach pojawiał się już po godzinie. Nigdy nie miałem żadnych innych objawów typu ból, świąd, zaczerwienienie itp. Ostatnio miałem utrzymującą się infekcję gardła i zatok i został mi przepisany antybiotyk Bioracef 500. Podczas zażywania tego leku wspomniany zapach zniknął całkowicie nie było go czuć w ogóle, co wcześniej nie zdarzało się nigdy. Po zakończeniu leczenia zapach wrócił. Co to jest, jak to wytłumaczyć?

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że skolonizowany jest Pan przez bakterie wrażliwe na działanie Bioracefu. Pod wpływem antybiotyku bakterie zginęły. Nieprzyjemny zapach wynika z rozkładania moczu, złuszczonego naskórka przez bakterie. Być może możliwa jest trwała eradykacja bakterii. W tym celu należy wykonać wymaz z okolicy napletka i zastosować leczenie na ķtóre wrażliwe są bakterie kolonizujące okolicę napletka.