Nieprzyjemny zapach potu i częste oddawanie moczu

Witam. Od dluzszego czasu walcze z nie przyjemnym zapachem potu ,gdzie wczesniej nie mialo to miejsca nie pocilam sie w ogole. Czasem nawet nie mam mokrych pach a zapach wydzielany jest smierdzacy. Mimo codziennej higieny i wielu antypersporantow nadal zapach sie przebija. Od niedawna rowniez mam bol przy oddawaniu moczu, czeste chodzenie do lazienki, stosuje urofuraginum czy te dwie dolegliwosci moga miec ze soba jakis zwiazek? Jak pozbyc sie przykrego zapachu?. Pozdrawiam i dziekuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy infekcji dróg moczowych, jeśli nie ustępują po Urofuraginie, wymagają włączenia skutecznego antybiotyku. A propos nieprzyjemnego zapachu potu, taki objaw może mieć wiele przyczyn, w tym najczęściej jest to wynik nieprawidłowej diety. Może być to także wynik zaburzeń funkcji tarczycy, zakażeń czy też stosowania niektórych odżywek/suplementów. W celu postawienia konkretnej diagnozy sugeruję skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.