Nieprzyjemny zapach stóp u 8-latka

wiam! moj syn ma 8 lat,i srasnie smierdza mu nogi ,ale myje regularniei czesto,zakladam bawelniane skarpety itd.co powinnam zrobic?czy powinnam kupic jakis preparaty dostosowane do jego wieku?a jak tak, to jaki?bardzo mi zalezy na tym ,bo dziecko zle sie czuje stego powodu,,,,z gory dziekuje za odpowiedz:)
ponad rok temu

Nieprzyjemny zapach stóp wiąże się zwykle z grzybicą potnicową stóp. W leczeniu stosuje się środki ograniczające wydzielanie potu (np. krem URO), a następnie maści przeciwgrzybicze - wiele z nich można kupić bez recepty. Należy unikać noszenia obuwia sportowego, wykonanego z tworzyw sztucznych, najlepsze są sandały. Buty można odkażać np.Undofenem w sprayu, choć lepiej kupić nowe.

Witam,
jest to spowodowane obecnością bakterii rozkładających pot i naskórek. Należy zastosować moczenie stóp wieczorem przez 20 minut w roztworze KMnO4 ( w aptece będą wiedzieli) oraz koniecznie zasypka do stóp np. School na dzień pod skarpetę.
Pozdrawiam