Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej

Witam. od jakiegoś czasu z jamy ustnej wyczuwam bardzo nieprzyjemny zapach przypominający zapach kału. nie jest on wyczuwany przy oddechu, jedynie przy odchyleniu dolnej wargi. nie cierpię na zaparcia ani zgagę, płukałam jame ustną ok. 8-10 dni rozcieńczonym roztworem szałwii, jednak zapach nie ustąpił. rano i wieczorem szczotkuję zęby, proszę o pomoc, jak się tego pozbyć i co to jest

Nieprzyjemny zapach z ust może być wielorakiego pochodzenia - stomatologicznego,laryngologicznego,internistycznego.Halitoza,której źródła znajdują się w jamie ustnej może być spowodowana między innymi:niewłaściwą higieną jamy ustnej,ubytki w zębach,nieusunięte zgorzelinowe korzenie,stany zapalne dziąseł i przyzębia,owrzodzenia,grzybica...Laryngologiczne to najczęściej zapalenie gardła,migdałków,zatok...Internistyczne to menu,leki,problemy trawienne.Mówiąc krótko bez wizyty u lekarza i bez dokładnego przyjrzenia się problemowi trudno jest Pani konkretnie coś poradzić.

Czy na wardze obecny jest nalot, sączy się ropa, występują jakiekolwiek krostki lub inne niepokojące zmiany? Nieprzyjemny zapach z ust tzw. halitoza może mieć bardzo wiele przyczyn. Nie oglądając Pacjenta ciężko jednoznacznie stwierdzić; może to być np. afta, kandydoza, stan zapalny dziąseł, nowotwór lub też opryszczka jamy ustnej, której towarzyszy czasem taki gnilny zapach. Powody mogą leżeć też w ogólnoustrojowych schorzeniach, zapach przypominający kał występuje m.in. przy długotrwałych wymiotach lub niedrożności jelit. Sugeruję pilną wizytę najpierw u stomatologa, a potem ew. u gastrologa. Proszę też dbać o higienę, regularnie szczotkować i nitkować zęby. Płukanki z ziół także nie zaszkodzą.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry

Nieprzyjemny zapach z ust czyli halitoza jest bardzo powszechnym problemem. W większości przypadków powodem nieprzyjemnego zapachu z ust jest bakteryjny rozkład pokarmów. Oznacza to, że w 90% przypadków źródłem halitozy jest jama ustna. Leczenie halitozy zależy od jej stanu zaawansowania. Jeżeli halitoza jest w stanie początkowym, należy wybrać się do gabinetu stomatologicznego, gdzie zostanie profesjonalne czyszczenie jamy ustnej w cel usunięcia płytki bakteryjnej.

Witam serdecznie,
Przyczyn nieświeżego/nieprzyjemnego zapachu z ust jest wiele. W większości przypadków są to łagodne problemy, takie jak zalegający pokarm czy kamień nazębny. Jednak mogą to być również poważniejsze problemy, takie jak ropny stan zapalny, martwica czy nawet choroba nowotworowa.
Z tego względu nie powinniśmy lekceważyć tego objawu i umówić się na wizytę w celu zdiagnozowania przyczyny.