Nieprzyjemny zapach z pochwy i brak krwawienia po łyżeczkowaniu jamy macicy

Witam! Mam 26 lat i dwie ciąże donoszone. Jestem teraz niecałe 7 dni po łyżeczkowaniu, to byłaby moja trzecia ciąża i to w dodatku bliźniacza. Miałam zabieg w czwartek, a od piątku rana w ogóle nie krwawię. Cały czwartek przespałam bo dostałam kilka kroplówek i jakiś środek przeciwbólowy (oczywiście byłam już w domu po 15 godz. po zabiegu i spałam w domu przez pół dnia i całą noc bez żadnych bóli). Piątek też bez bóli i już bez krwawienia. Od soboty mam takie silne bóle podbrzusza, że nie jestem w stanie funkcjonować. Jestem ciągle na tabletkach i nadal nie krwawię, nie mam temperatury, ale za to od dwóch dni czuję nieprzyjemny zapach z pochwy. Co teraz? To normalne?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinna Pani niezwłocznie udać się do ginekologicznej izby przyjęć. Prawdopodobnie w jamie macicy pozostały resztki, które uległy zakażeniu - świadczy o tym ból i przykry zapach. Temperatura nie jest koniecznym warunkiem rozpoznania tego stanu. Lekarz wykona badanie USG, zleci badania krwi i po potwierdzeniu rozpoznania wdroży antybiotykoterapię. Najprawdopodobniej konieczny będzie kolejny zabieg wyłyżeczkowania, by oczyścić macicę. Nie powinna Pani zwlekać, gdyż zakażenie może szerzyć się na jajowody i jajniki, a nawet spowodować zagrażającą życiu sepsę!

Pozdrawiam!